0123456789

مجوز تاریخی تملک ۳۳ درصدی بانک اقتصاد نوین توسط گروه توسعه صنایع بهشهر اخذ شد

kave_homayooni در تاریخ 11 دی 1348, 03:30 104 اخبار وصنا

بهروز مرادی اعلام کرد برای اولین بار در تاریخ بانکداری کشور مجوز «وبشهر» برای تملک ۳۳ درصدی بانک اقتصاد نوین توسط بانک مرکزی ابلاغ شد.

به گزارش بیدنا، مرادی با اعلام این خبر گفت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با درخواست شرکت توسعه صنایع بهشهر بر تملک ۳۳ درصدی بانک اقتصاد نوین موافقت کرد.به گفته مرادی موافقت با افزایش میزان تملک شرکت توسعه صنایع بهشهر بر بانک اقتصاد نوین، در حالی صادر شده است که پیش از این، براساس بخشنامه بانک مرکزی سقف تملک سهام بانکها ۱۰ درصد بوده و تملک سهام مؤسسات اعتباری مزبور توسط مالک واحد در دو سطح بیش از ۱۰ ‌  تا ۲۰ ‌ و بعد تا ۳۳ ‌درصد فقط با مجوز بانک مرکزی امکان پذیر بود.

مرادی با بیان اینکه این تصمیم بانک مرکزی برای نخستین بار در تاریخ بانکداری کشور اتخاذ شده است تصریح کرد: گام مهمی در جهت تقویت شرکت توسعه صنایع بهشهر در حوزه مدیریت بانکی، تامین مالی و جهش سود برداشته شد.

وی ادامه داد: این اقدام می‌تواند زمینه را برای ورود سرمایه‌گذاران جدید به شرکت توسعه صنایع بهشهر هموار کند.

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر افزود: شرکت توسعه صنایع بهشهر در سال مالی ۱۴۰۲  موفق شد ۴۷۰۰ میلیارد تومان سود خالص تلفیقی به دست بیاورد که با کسب این مجوز تاریخی، روند سود دهی شرکت جهش قابل توجهی خواهد داشت.

مرادی این رویداد را در روند حرکتی وبشهر بسیار مهم دانست و از حمایت ها و مساعدت های رئیس کل، قائم مقام، و معاون نظارت بانک مرکزی قدردانی کرد.

شایان ذکر است شرکت توسعه صنایع بهشهر موسس بانک اقتصاد نوین بوده و از زمان تاسیس مالک سهام این بانک بوده است و کسب مجوز تملک ۳۳ درصدی همواره در دستور کار مدیریت این شرکت بوده که پس از پیگیری های مستمر مدیریت فعلی این شرکت در نهایت در ۲۷/۱۲/۱۴۰۲ تصویب و در ۲۵/۲/۱۴۰۳ توسط بانک مرکزی ابلاغ شد.

 

ارسال نظر

عکس خوانده نمی‌شود