0123456789

پرسش های متداول سهام داران از شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران (سهامی عام):

behshahr در تاریخ 11 دی 1348, 03:30 3 168 پرسش های متداول

 

پرسش های متداول سهامداران از شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران (سهامی عام)

 

1 زمان بندی پرداخت مانده سود مجمع عمومی عادی منتهی به سال مالی 1398/09/30 شرکت چه وقت می‌باشد؟

پاسخ : تا پایان سال 1399 افرادی که کد ملی آنان در سیستم ثبت شده باشد می توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک صادرات همراه با کارت ملی سود خود را دریافت نمایند و افرادی که کد ملی آنان ثبت نشده است اگر شماره حساب آنان ثبت نشده باشد می توانند با ارسال اطلاعات هویتی به همراه اطلاعات بانکی خود منطبق با نام و نام خانوادگی سهامدار به شماره واتساپ 09368826953 و ایمیل شرکت behshahrinvest.ir  مانده سود خود را نهایتا پس از 30 روز کاری دریافت نمایند.

2– آیا مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شده است ؟ و چند درصد افزایش سرمایه به سهامداران تعلق گرفته است؟

پاسخ : سهامدارانی که در تاریخ 25 آذر ماه 1399 دارای موجودی سهام بوده اند به میزان 50% به تعداد سهام خود افزایش سهم تعلق گرفته است و سرمایه شرکت  از 1800 میلیارد ریال به 2700 میلیارد ریال افزایش یافت.

3 زمان ثبت افزایش سرمایه در سهم اصلی به چه تاریخ می باشد؟

پاسخ : تاریخ مشخصی در این باره تعیین نشده است تا پیش از مجمع عمومی سالیانه ثبت خواهد شد.

4 برای اطلاع از قیمت سهم چه باید کرد؟ 

پاسخ : مراجعه به سایت «شركت مديريت فناوری بورس تهران» www.tsetmc.com و سایت شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران behshahrinvest.ir  

5-  آیا برای واریز سود سهام حساب مشترک یا شماره حساب شخص دیگری را می توان معرفی نمود؟

پاسخ : خیر

6- اگر سهامداری سهام خود را بفروشد آیا حق تقدم و سود سهام به او تعلق می گیرد یا به خریدار؟

پاسخ : سود نقدی و افزایش سرمایه متعلق به کسی می باشد که در تاریخ مجمع تصویب سود نقدی و افزایش سرمایه سهامدار این شرکت بوده باشد.

7- سهامداران مقیم خارج از ایران چگونه سود خود را دریافت نمایند؟

پاسخ : سهامداران محترمی که محل اقامت آنها خارج از ایران است مـی توانند به یکی از روش های ذیل نسبت به دریافت سود سهام خود اقدام نمایند:

الف) ارائه وکالت نامه رسمی به شخص حقیقی/حقوقی داخل ایران. ب) افتتاح یک حساب نزد یکی از شعب بانک اقتصاد نوین ، صادرات، ملی و یا مسکن در ایران. بدیهی است که وجوه سود و مطالبات این دسته از سهامداران پس از پایان زمان بندی پرداخت سود مستقیماً به حساب مربوطه واریز خواهد گردید.

8- چگونه برگ اوراق سهام خود را دریافت نمائیم؟

پاسخ : هریک از سهامداران احراز هویت شده سجامی میتوانند با مراجعه به سایت «درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه» ddn.csdiran.ir   برگه سهام خود را دریافت نمایند .

9- چگونه می توانم وارد سامانه امور سهام شرکت بشوم؟

پاسخ : از طریق مرورگر خود  به سایت behshahrinvest.ir و زبانه امور سهام شرکت  portal.bidic.ir وارد شوید. و درصورت هرگونه مشکل با اداره سهام شرکت تماس حاصل فرمائید.

10 میزان EPS  وDPS  در مجمع عمومی سال گذشته چه مقدار بوده است؟

پاسخ : در سال مالی منتهی به 1398/09/30 میزان سود (EPS) شرکت به ازای هر سهم 590 ریال و میزان سود نقدی قابل پرداخت شرکت (DPS) به ازای هر سهم 350 ریال می باشد .

11 میزان EPS دوره مالی 12 ماه حسابرسی نشده منتهی به سال مالی 1399/09/30 به چه میزان است و چه مقدار از آن به سهام دار تعلق می گیرد ؟

پاسخ : میزان سود تحقق یافته دوره مالی 12 ماهه حسابرسی نشده امسال منتهی به سال مالی  1399/09/30 به ازای هر سهم 1500 ریال می باشد و میزان تقسیم سود آن در مجمع عمومی سالانه پس از تصمیم گیری در مجمع مشخص خواهد شد . 

12-آیا مشارکت در افزایش سرمایه ها اجباری است ؟

پاسخ : سهامداران محترم در تاریخ برگزاری مجامع فوق العاده در خصوص مشارکت در افزایش سرمایه های از محل سود انباشته شرکت اختیاری ندارند و بصورت خودکار به آن ها تعلق خواهد گرفت ولی در افزایش سرمایه های از محل آورده نقدی و مطالبات شرکت، سهامداران کاملاً مختار بوده و درصورت عدم تمایل به مشارکت می توانند حق تقدم خود را واگذار نموده و ضمن دریافت درآمد حاصل از فروش حق تقدم، مطالبات خود را دریافت نمایند و هیچگونه اجباری برای واریز وجه افزایش سرمایه برای سهامداران وجود ندارد.

13- انتقال دارایی سهام و حقوق قانونی سهامداران متوفی را چگونه پیگیری نماییم؟

وراث می توانند ابتدا از شرکت«سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه» تقاضای صدور وضعیت دارایی متوفی را بنمایند ( تا از دارایی وی اطمینان حاصل کنند). سپس با مراجعه به اداره مالیاتی حوزه محل سکونت سهامدار برای هر یک از شرکت های دارای موجودی سهم و مطالبات ، جداگانه نامه وضعیت دارایی متوفی در آن شرکت دریافت و به شرکت مربوطه ارائه می گردد و ضمن بررسی مدارک توسط شرکت های بورسی موجودی سهم ، مطالبات مالی (سود سهام)، قیمت سهم و تعداد سهام جایزه یا حق تقدم متوفی در دو تاریخ فوت و تاریخ به روز در پاسخ نامه دارایی درج می گردد و برای اداره مالیاتی حوزه محل سکونت سهام دار توسط خود سهامدار ارسال می گردد و پس از پرداخت مالیات و ارسال درخواست به شرکت «سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه» طی عملیات انتقال قهری سهام، سهام متوفی موجود در شرکت بورسی، براساس گواهـی حصر وراثت، به وراث وی انتقال می یابد 

    مدارک لازم:

    - اصل برگه انحصار وراثت و تصویر آن

    - اصل گواهی فوت متوفی و تصویر آن.

    - اصل وکالتنامه و تصویر آن ( درصورتی که وراث یکی از ورثه را به عنوان وکیل انتخاب کرده باشند) نماینده وراث می تواند به همراه مدارک فوق به شرکت های بورسی که متوفی در آن ها صاحب سهام بوده است مراجعه نماید .

14  راه های ارتباطی با شرکت به چه شیوه می باشد ؟ 

پاسخ : 

- تماس با شماره امور سهام 88608901 داخلی های 115-114 - 111

- ارسال پیام به واتساپ شرکت به شماره 09368826953

- ایمیل شرکت info@behshahrinvest.ir