0123456789

مقایسه بازدهی وصنا با سه شاخص با اهمیت

kave_homayooni در تاریخ 17 بهمن 1402, 09:38 99 اخبار وصنا

به گزارش پایگاه خبری بورس 24 «وصنا» از ابتدای سال جز سهام کم حاشیه با تحولات بنیادی و بازدهی قابل توجه بوده است به طوری که این سهم بر خلاف اکثریت بازار به بازدهی مثبت دست یافته. در حال حاضر شاهد تحولات خوبی در سهم هستیم که می تواند این بازدهی را بیش از پیش افزایش دهد.

وصنا از ابتدای سال بازدهی  40 درصدی داشته است که کسب بازدهی 40 درصدی از ابتدای سال در بازاری منفی خود می تواند به عنوان رکورد مطرح باشد.
بازدهی وصنا چند برابر شاخص کل و هم وزن و حتی شاخص صنعت خود یعنی سرمایه گذاری ها می باشد. در حالی شاهد بازدهی 40 درصدی سهام وصنا هستیم که از ابتدای سال بازدهی شاخص کل تنها 7 درصد بوده است. همچنین طی این مدت بازدهی شاخص هم وزن تنها 26 درصد و بازدهی شاخص صنعت تخصصی یعنی گروه سرمایه گذاری ها نیز فراتر از 5 درصد نبوده است.
این امر در حالی صورت گرفته که انتظار می رود با توجه به عملکرد چشم گیر این سهم در بازار سرمایه این بازدهی به بالای 50 درصد برسد. نکته مهم این که سال مالی «وصنا»  30 آذرماه می باشد و سهامداران باید منتظر تقسیم سود خوبی در این سهم باشند. با توجه به برنامه های شرکت به خصوص واگذاری برخی سرمایه گذاری ها در سال مالی جدید، این روند برای سال مالی 1403 کماکان ادامه داشته و همچنان شاهد بازدهی مثبت این سهم و فاصله گیری صعودی وصنا به نسبت شاخص های مورد قیاس خواهیم بود.

منبع: پایگاه خبری بورس 24
B2n.ir/p69420

ارسال نظر

عکس خوانده نمی‌شود